Czym wyróżniają się donice ogrodowe z podwójnym dnem?
42.jpg

Czym jest donica z podwójnym dnem? Czy to donica ogrodowa, a może na taras lub do domu? Dlaczego niektórzy wybierają doniczki z podwójnym dnem zamiast standardowych, które przecież kosztują mniej? Jakie zalety mają donice ogrodowe i donice balkonowe z podwójnym dnem? Wszelkie wątpliwości rozwiewamy w dzisiejszym artykule!

Czym jest donica z podwójnym dnem?

Podczas gdy tradycyjna donica ogrodowa, tarasowa bądź domowa to pojemnik na rośliny wypełniany ziemią w całości, nowoczesna donica z podwójnym dnem odznacza się szerszą funkcjonalnością. Umieszczony w niej zostaje drugi pojemnik, tym razem płytszy. Czasem jest montowany na stałe, czasem zaś można go swobodnie wkładać i wyciągać. Tak oto donice z podwójnym dnem umożliwiają posadzenie małych kwiatów czy roślin zielonych jedynie w górnej partii donic.

Po co tworzy się donice ogrodowe i donice balkonowe z podwójnym dnem?

Kiedy donice na taras czy do ogrodu są płytkie i niskie, umieszczanie w nich drugiego pojemnika nie ma sensu. Zabieg ten stosuje się w przypadku dużych donic, takich jak np. podłużna donica Lungo Grande. Jej całościowa wysokość to aż 60 cm. Jeśli sadzisz drzewka bądź wysokie krzewy, sprawdzi się doskonale. Cóż jednak w sytuacji, w której zamarzy Ci się posadzenie małych kwiatów, np. bratków?

Donice z podwójnym dnem, takie jak wspomniana Lungo Grande polskiej marki Monumo, umożliwiają sadzenie małych roślin bez konieczności wypełniania ich ziemią w całości. Zauważ, że w podanym przez nas przykładzie cała donica ma 60 cm, ale wkładka tylko 25 cm. Zaoszczędzisz sporo ziemi!

Modne doniczki z podwójnym dnem (duże donice)

Na koniec prezentujemy listę zwierającą najpopularniejsze i najchętniej wybierane donice ogrodowe i donice balkonowe z podwójnym dnem. Jeśli interesują Cię modele o takiej budowie, koniecznie je obejrzyj!

  1. Długa donica Ambienti Long
  2. Długa donica Lungo Maxi
  3. Skrzynka balkonowa Lungo
  4. Prostokątna podłużna donica ogrodowa Nyx
  5. Podłużna donica Longerino
  6. Wysoka donica Slim Line
  7. Wysoka donica Juno
  8. Wysoka donica Habana
  9. Wysoka donica ogrodowa Venus
  10. Nowoczesna donica Volcano

I jak, znalazłeś duże donice z podwójnym dnem dla siebie? Zachęcamy do zadawania pytań w razie niejasności i składania zamówień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.