Donica do palmy areki

Wyprodukowane w Polsce donice do palmy areki

W tej kategorii znajdziesz modne donice do palmy areki – każda z nich została wyprodukowana w Polsce przy użyciu jakościowych materiałów sztucznych i naturalnych. Są to między innymi donice z technorattanu, betonu, stali, kamienia, włókna szklanego czy z pochodzącego z recyklingu polietylenu. Oferujemy zarówno donice do domu, jak i na taras czy do ogrodu w szerokiej gamie wymiarowej i modelowej – z pewnością wśród nich czeka dokładnie ta, której szukasz!

Donica do palmy areki z wyjmowanym wkładem

Dlaczego stosuje się donice z wyjmowanym wkładem? To proste – aby nie naruszyć delikatnego układu korzeniowego rośliny. Donica do palmy areki z wyjmowanym wkładem to tak naprawdę dwa produkty w jednym – osłonka i doniczka. Roślinę sadzimy w doniczce a dolną część osłonki wykładamy kermazytem lub kamieniami, aby zachować drenaż. Dzięki temu rozwiązaniu korzenie rośliny będą dobrze zabezpieczone przed przelaniem. W przypadku areki to bardzo istotne, ponieważ jej korzenie są podatne na gnicie właśnie ze względu na zbyt intensywne podlewanie

Jaka jest odpowiednia doniczka do palmy areki?

Palma areka to egzotyczna roślina pochodząca z południowej Azji, która dobrze czuje się w nasłonecznionych bądź średnio zacienionych stanowiskach. W warunkach domowych dorasta zazwyczaj do 170 cm długości, nie oznacza to jednak, że od początku powinna znajdować się w dużej donicy. Jakie wymiary powinna mieć więc dobrze dopasowana doniczka do palmy areki? Najprościej to ujmując – powinna być po prostu dobrze dopasowana do wielkości delikatnego układu korzeniowego tej rośliny. Należy pozostawić nieco wolnego miejsca dla rozrostu korzeni, jednak zbyt duża ilość gleby może spowodować ich gnicie. Przy palmie arece dobrze sprawdzają się wspomniane już doniczki z wyjmowanym wkładem – jeżeli korzenie zaczną wybijać przez oczka wkładu, to znak, że jest już najwyższa pora przesadzić roślinę. Na koniec dodamy, że palma areka naturalnie żyje w wilgotnym środowisku i z tego też powodu nie toleruje zbyt suchego powietrza. Ta nietolerancja objawia się żółknięciem, a potem niestety obumieraniem liści. Dlatego właśnie szczególnie w okresie grzewczym liście areki powinno się zraszać mgiełką wody.

Donice na palmę arekę – klienci publiczni i biznesowi

Nasza oferta jest skierowana nie tylko do klientów prywatnych, lecz również publicznych i biznesowych – wytwarzane przez nas donice na palmę arekę mogą przecież zdobić nie tylko domową, lecz również hotelową, publiczną czy gastronomiczną przestrzeń. Prostokątne kamienne donice świetnie prezentują się w holach i innych częściach wspólnych obiektów mieszkaniowych. Z kolei podświetlane donice z polietylenu ocieplą wnętrze restauracji, pokoju hotelowego czy jakiegokolwiek innego miejsca, w którym chcemy stworzyć niepowtarzalny klimat. Zresztą dobór donic do danej przestrzeni jest przede wszystkim uwarunkowany kwestią gustu, my jedynie nadmienimy, że na specjalne zamówienie możemy wyprodukować donicę w dowolnym kształcie i wymiarach – w tej sprawie zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.