Donice drewniane - co należy o nich wiedzieć i jak o nie dbać
76.jpg

Donice stanowią estetyczny dodatek do projektu ogrodu. Drewno z kolei to ponadczasowy materiał. Niezależnie od tego, czy zostanie wkomponowany w wystrój mieszkania, balkonu, tarasu czy właśnie ogrodu będzie wyglądał pięknie. Z połączenia tych dwóch produktów powstają drewniane donice, które wpasują się perfekcyjnie w wystrój Twojego przydomowego ogrodu. Firma Gardenica wraca do korzeni i tworzy niezwykłe projekty prostych donic. Wykonane z wysokiej jakości wyselekcjonowanego drewna sosnowego duże donice nadadzą przestrzeni wyrazistości i niepowtarzalnego klimatu.

Na co zwrócić uwagę wybierając drewnianą donicę do ogrodu?

Drewniane donice do ogrodu powinny przede wszystkim mieć dno wykonane z solidnego, litego drewna. Kolejnym ważnym elementem na, który należy zwrócić uwagę, jest odpowiedni drenaż. Sprawdź, czy donica posiada otwory, które zapewniają prawidłowy odpływ wody. Zanim przejdziemy do wyglądu, chcemy zwrócić Twoją uwagę na jeszcze jeden element. Przez otwory znajdujące się w dnie donicy wycieka woda - wszak po to zostały stworzone. Jednocześnie jednak dno narażone jest bardziej na butwienie. Dlatego wybierając donicę, zwróć uwagę czy jest ona od środka wyłożona folią ochronną. Te trzy kwestie są najważniejsze. Nie licząc oczywiście designu. Tutaj oczywiście liczy się Twój styl oraz otoczenie. W tym miejscu właśnie przyszedł czas na zaprezentowanie Ci donic drewnianych Gardenica, które, jesteśmy pewni, urzekną Cię prostymi liniami, minimalizmem połączonym z nowoczesnością. Są to donice z serii Valencia, Zorana, Sobena i Sevilla. Stworzone z ogromną starannością i dbałością o każdy detal. Każda z donic szlifowana jest aż do momentu uzyskania gładkiej powierzchni.

Drewno - naturalny materiał, przyjazny dla środowiska

Drewniane donice mają jeszcze jedną ogromną zaletę - są przyjazne dla środowiska. Drewno jako naturalny materiał nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. A w razie zniszczenia się donicy nie będzie rozkładało się przez tysiące lat. Dlaczego jeszcze drewno jest doskonałym materiałem na donice? Dzięki temu, że charakteryzuje się niskim przewodnictwem ciepła, latem chroni korzenie przed mocnym nagrzewaniem się, a z kolei zimą przed drastycznymi spadkami temperatur.

Wymiary donic - coś o czym jeszcze nie wspominaliśmy

Podczas wyboru drewnianej donicy zwróć również uwagę na jej wymiary. Przyjmuje się, że najlepsza donica to taka, której długość jednego boku jest nie większa niż 100 cm. Dlaczego? Ponieważ im dłuższa ściana donicy, tym bardziej narażona jest ona na odkształcenia pod wpływem naporu ziemi w okresie zimowym. Z czasem może to doprowadzić do zniszczenia donicy.

Jeśli więc myślisz nad zakupem donic do ogrodu pamiętaj, że te wykonane z drewna to nie tylko solidna i trwała konstrukcja, ale również nowoczesna i stylowa. Wszak drewno jest materiałem ponadczasowym i uniwersalnym. Wkomponuje się w każdą aranżację - pasują zarówno do wszelkiego rodzaju kwiatów, jak i iglaków. Szukasz klasycznego rozwiązania? Drewniane donice będą strzałem w dziesiątkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.