Donice i rośliny zimozielone - świetne i trwałe połączenie
88.jpg

Rośliny zimozielone inaczej nazywane są również roślinami wiecznie młodymi. Ich cechą charakterystyczną jest zachowanie zielonego koloru przez cały rok. Pomimo tego, że zrzucają liście, jest to powolny proces. W tym czasie pojawiają się nowe listki. Na przebieg procesu nie mają wpływu pory roku.

Przykłady roślin zimozielonych:

 • rododendrony,
 • mahonie pospolite,
 • bukszpany,
 • cisy,
 • laurowiśnie
 • wiciokrzewy
 • bluszcze.

Pielęgnacja roślin w donicach

Rośliny wiecznie zielone potrzebują całorocznego dostępu do wody. Podczas odwilży należy podlewać te rośliny. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że nie mają one okresu spoczynku. Niedostatek w wodzie doprowadzi do zjawiska suszy fizjologicznej. Ta natomiast do uschnięcia rośliny. Dlatego tak ważny jest stały dostęp do wody. Łatwo możemy poznać, kiedy krzew potrzebuje wody - jego liście zaczynają się zwijać bądź nabierają brunatnej barwy. Zimą należy usuwać biały puch z gałęzi. Wiosną lub jesienią trzeba usunąć suche pędy krzewów.

Donice - rodzaje

Donice stanowią naprawdę ciekawy element dekoracyjny. Przy sadzeniu krzewów musimy wybrać odpowiednie donice ogrodowe. Muszą one być odporne na zmienne czynniki atmosferyczne. W tym na wysokie temperatury oraz promienie UV. Jeśli chcesz, aby donica prezentowała się dobrze przez cały rok, to musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego jest wykonana.

Rodzaje donic:

 • donice z tworzywa sztucznego - mogą mieć różne kolory, wymiary i strukturę, odporne na wszelkie warunki atmosferyczne.
 • donice z betonu - szara struktura bardzo ładnie podkreśla kolor roślin. Niezwykle odporne na pogodę, nie potrzebują impregnacji. Będą służyć wiele lat.
 • donice ogrodowe ze stali corten - pięknie komponują się w różnych aranżacjach. Donice wykonane ze stali mogą mieć różny kształt i wymiar. Na stali corten wraz ze zmianą pogody pojawia się dekoracyjny nalot. Warstwa ochronna zabezpiecza stal przed korozją i stanowi ciekawy dodatek.
 • donice drewniane - natura i ekologia, ponadczasowy kształt i styl.
 • donice z włókna szklanego - elegancja i trwałość, dopełni design każdej aranżacji

Nieprzeciętna dekoracja

Rośliny zimozielone to niezwykle atrakcyjne gatunki. Pozwalają ubarwić nasz ogród nawet podczas jesienno-zimowych szarości. Stanowią niezwykłą dekorację naszego tarasu czy balkonu. Nie musimy rezygnować z dekoracji naszej przestrzeni i nawet zimą możemy cieszyć się bogatą roślinnością. Dobranie odpowiedniej rośliny to jednak tylko początek. Duży wybór donic na rynku pozwala stworzyć niesłychanie piękne i trwałe dekoracje. Materiały, z których wykonane są donice, pozwalają na utrzymanie ich na zewnątrz bez obaw o spustoszenie, jakie mógłby stworzyć mróz oraz śnieg. Donice są trwałe, funkcjonalne i praktyczne. W połączeniu z niezwykle odpornymi wiecznymi roślinami tworzą wyjątkowo odporną scenerię. Mogą więc być naszą stałą bazą, do której w zależności od pory roku będziemy dokładać różnego rodzaju dodatki. Betonowe surowe i szare donice, będą świetnie prezentowały się na tle różnobarwnych kwiatów latem. Natomiast te ze stali przepięknie będą wyglądać w świetle jesiennego słońca. Na tle kolorowych liści.

Warto mieć więc na swoim tarasie coś tak wyjątkowego i trwałego. Każdy z pewnością znajdzie swój styl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.