Duże donice jako element dekoracyjny ogrodu - stwórz swój własny styl
80.jpg

Duże donice ogrodowe dają możliwość stworzenia ciekawych i nowoczesnych aranżacji ogrodowych. Stanowią ważny element kompozycji przestrzeni. Mogą stać się punktem centralnym ogrodu lub jego tłem. Mogą wyznaczać granice, gdy chcesz podzielić ogród na strefy, a nawet stanowić dodatkowe oświetlenie. Szeroki wybór znajdujących się na rynku donic jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających pasjonatów roślin zarówno tych jednorocznych, jak i wieloletnich.

Czy duże donice ogrodowe znajdą zastosowanie w niewielkich ogrodach?

Nie da się ukryć, że duże donice ogrodowe tworzą mocny akcent całej kompozycji. Dlatego o ile w ogrodach, które wyróżniają się dużą przestrzenią, będą one wyglądały bardzo stylowo i nowocześnie, to czy podobnie jest z niewielkimi ogródkami? Na szczęście mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Oczywiście, że tak! Z tą różnicą, że na mocno ograniczonej przestrzeni, postawisz zamiast kilku, jedną donicę.

Na co zwracać uwagę wybierając dużą donicę do ogrodu?

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, z jakich materiałów wykonana została donica. Weź pod uwagę to jaki materiał wpasuje się najbardziej w wystrój Twojego ogrodu. Zastanów się również nad tym, jaki będzie dla Ciebie najbardziej komfortowy pod względem użytkowania. Czy będą to donice drewniane, takie jak np. te wychodzące spod skrzydeł marki Gardenica? Czy raczej designerskie donice z włókna szklanego lub tworzywa sztucznego? Wybierając materiał, z którego będzie wykonana donica, musisz mieć na uwadze ewentualne niedogodności wynikające z jego użytkowania. W przypadku drewna konieczna jest jego sezonowa impregnacja oraz malowanie. Donice betonowe charakteryzują się doskonałą odpornością na czynniki zewnętrzne, jednak ich masa jest wyjątkowo duża. Nie wszystkim to odpowiada, chociażby z uwagi na utrudnienie w przestawianiu ich. Decyzja należy do Ciebie. Ponieważ zarówno donicom drewnianym, jak i tym wykonanym z betonu, tworzywa sztucznego, czy włóka szklanego nie można odmówić uroku, stylu i doskonałej prezencji.

Dekoracja przestrzeni publicznej

Duże donice ogrodowe z uwagi na to, że stylowo i pięknie wyglądają, tworzą swoistą wizytówkę danego miejsca. Właśnie dlatego często wybierane są jako elementy dekoracyjne przestrzeni publicznej. Spotkać je można w ogródkach barowych i kawiarnianych, w ogródkach przy restauracjach oraz jako ozdoba wejścia głównego do biurowca lub budynku firmy. W takich miejscach najczęściej spotkasz donice betonowe, corten oraz te wykonane z włókna szklanego, które przyciągają wzrok intensywnym kolorem.

Z serii ciekawostek:

  • duże donice ogrodowe mogą okazać się przydatne również we wnętrzach. Na przestrzeni typu open space mogą tworzyć pewnego rodzaj parawan, odgradzający poszczególne miejsca pracy,
  • sposobem na zmniejszenie ciężaru donicy jest stosowanie donic z wkładem - podłoże wypełni tylko mniejszy zbiornik.

Duże donice ogrodowe to niezwykły dodatek, który wprowadzi do Twojego ogrodu styl i charakter. Ogromne możliwości aranżacyjne w połączeniu z licznymi odmianami roślin, mogą przynieść piorunujące efekty. Dlatego stwórz własną kompozycję i ciesz się przestrzenią w nowoczesnej oprawie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.