Duże donice ogrodowe – czy są trwałe?
2.jpg

Niewiele jest domów, w których nie znajdzie się choćby jedna roślina i przypisana jej doniczka. Zdecydowanie mniej popularne są donice ogrodowe stosowane przed i za domem. Dzieje się tak, ponieważ donice nie kojarzą się z dworem. Spotyka się je na poręczy tarasu czy zawieszone na łańcuchu przy drzwiach do domu, ale żeby tak wykorzystać je jako donice do ogrodu? Czy nie zniszczy ich pierwszy deszcz lub mróz? Przekonaj się!

Donice ogrodowe dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych

Nie wszyscy wiedzą, że w rzeczywistości specjalistyczne donice ogrodowe, takie jak te dostępne w naszym sklepie, różnią się od doniczek domowych. Są wytwarzane z materiałów, które opierają się trudnym i zmiennym warunkom atmosferycznym. Przykładowo donice ogrodowe spotkamy w wariantach: betonowym, metalowym, z włókna szklanego, cortenu bądź tworzywa sztucznego.

Z uwagi na dobrany do warunków panujących na zewnątrz materiał donice na ogród są odporne na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, grad, wysokie i niskie temperatury – nawet ujemne! – silne promieniowanie słoneczne. Mogą też znajdować się na terenie o podwyższonej wilgoci. Nie pękną, nie odkształcą się ani nie stracą barwy w przypadku długotrwałej ekspozycji na słońce. Donice ogrodowe zdają się... nie do zdarcia! ;-)

Czy donice ogrodowe to również donice mrozoodporne?

Wyjaśniliśmy, że donice do ogrodu nie ulegną zniszczeniu w kontakcie z wodą i niskimi temperaturami. Co się jednak stanie, gdy nadejdzie zima, a jednorazowa ujemna temperatura przeobrazi się w kilkutygodniowy mróz? Zostawić donice ogrodowe tam, gdzie stoją, a może schować do garażu i wystawić na powrót dopiero wiosną?

Nic nie stoi na przeszkodzie, by donice ogrodowe stały na zewnątrz przez cały rok. Są to bowiem donice mrozoodporne, na których może zalegać śnieg lub lód, a one i tak nie zmienią struktury ani koloru. To sprawia, że donice do ogrodu wykorzystasz w stałych kompozycjach, np. skalniaku. Pamiętaj jedynie, że znajdujące się w nich rośliny też muszą być całoroczne. Posadź w nich np. drzewka iglaste. Bardzo modne są cisy.

Donice ogrodowe w okresie bożonarodzeniowym

Skoro ustaliliśmy już, że donice ogrodowe są modelami całorocznymi, pytanie o stosowanie ich w zimie, a dokładniej w okresie bożonarodzeniowym, samo ciśnie się na usta. Warto bowiem podkreślić, że niektóre modele to donice podświetlane LED lub RGB. Rozświetlone pojemniki na rośliny staną się niepowtarzalną ozdobą podjazdu, świetnie widoczną po zmierzchu oraz podczas zamieci śnieżnej.

Czy jednak donice LED i RGB można stosować na deszczu i śniegu? Czy to bezpieczne? Odpowiedź brzmi: tak! Co prawda wykorzystują przewód elektroniczny, by diody mogły świecić, lecz został on odpowiednio zabezpieczony. Póki nie uszkodzisz go poprzez przytrzaśnięcie czy przecięcie, donice ogrodowe LED będą Ci służyć jako najpiękniejsza zewnętrzna dekoracja świąteczna. Przekonaj się sam!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.