Idealne donice ogrodowe na lato
20.jpg

Chcesz kupić duże donice do ogrodu, ale nie wiesz, które nadają się do stania na zewnątrz przez cały rok? Zastanawiasz się, które donice ogrodowe wytrzymają deszcz i wahania temperatur? A może nie jesteś pewien, czy kolorowe donice zewnętrzne nie wyblakną pod wpływem długotrwałej ekspozycji na słońce? Dziś zajęliśmy się właśnie tymi zagadnieniami. Przeczytaj, jakie są najlepsze donice ogrodowe na lato!

Czy kolorowe donice ogrodowe wyblakną na słońcu?

Podobają Ci się zielone, żółte albo czerwone donice ogrodowe, lecz nie jesteś pewien, czy wytrzymają stanie w pełnym słońcu? Nie damy Ci gwarancji, że wszystkie duże donice do ogrodu, które znajdziesz w internecie, spełnią kryterium odporności na promieniowanie UV. Mamy jednak pewność, że duże donice zewnętrzne sprzedawane przez nas odznaczają się trwałością, jakiej oczekujesz. Niech za dowód posłuży fakt, że wykorzystuje się je jako kolorowe donice miejskie w parkach, na skwerach i placach, w ogródkach piwnych przy restauracjach. Po kilku letnich sezonach utrzymują mocny kolor.

Nie musisz się martwić również tym, że kolorowe donice ogrodowe złuszczą się lub popękają od promieniowania słonecznego. Modele dostępne w naszym sklepie wyróżniają się wysoką jakością. Są produkowane na miejscu, w Polsce, nie zaś importowane ze Wschodu. Należą do kolekcji popularnych marek, takich jak Monumo czy Pd Concept.

Czy duże donice na taras i do ogrodu muszą stać pod zadaszeniem, gdy pada?

Lato to czas nie tylko słoneczny. Kiedy pogoda się psuje, zaczyna padać deszcz. Czy również wtedy duże donice do ogrodu i na taras mogą pozostawać pod gołym niebem? Nasze – zdecydowanie tak! Eleganckie donice zewnętrzne nie stracą elegancji bez względu na pogodę. Naturalnie po deszczu warto je przemyć, bo woda uderzająca w ziemię może je zachlapać. O ile czarne donice maskują zabrudzenia, o tyle białe donice wymagają częstszej pielęgnacji.

Jeśli już przejrzałeś naszą ofertę, zapewne zauważyłeś, że sprzedajemy m.in. nowoczesne donice podświetlane LED. Uprzedzamy pytanie: tak, to również są donice ogrodowe. I kolejne: nie, nie wymagają osłaniania podczas deszczu. Umieszczone w nich diody LED – białe lub kolorowe – oraz przewód zostały zabezpieczone przez producenta. Sprawdzą się nawet w zimie, gdy spadnie śnieg. Tylko pomyśl, jak pięknie ozdobią ogród w czasie świątecznym!

Kapryśne, zmienne temperatury letnie a nowoczesne donice do ogrodu

Zwykłe doniczki mogą ulec uszkodzeniu na skutek wahania temperatur, o co w Polsce nietrudno. Weźmy przykładowo okres przejściowy pomiędzy latem a jesienią. W jednym tygodniu temperatury przekraczają 20 stopni Celsjusza, w kolejnym spadają do 0. Czy to negatywnie wpływa na duże donice ogrodowe?

Pewnie domyślasz się odpowiedzi – jest przecząca. I o takiej sytuacji pomyśleli producenci, wybierając mocne i trwałe materiały wykonania, w tym tworzywo sztuczne, stal corten, beton. Wielkogabarytowe donice ogrodowe naprawdę możesz trzymać na zewnątrz przez cały rok. Będziesz nimi zachwycony!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.