Jak dobierać donice do ogrodu? – część 1 poradnika wyboru
34.jpg

Aby donice ogrodowe prezentowały się bezbłędnie i ozdabiały Twój podjazd, ganek lub tył gospodarstwa domowego, powinieneś dobrać je zarówno do ogrodu (m.in. stylu, wielkości), jak i roślin (m.in. gatunku, koloru). Dziś zaprezentowaliśmy garść porad, które mogą Ci się przydać, jeśli zamawiasz swoje pierwsze donice do ogrodu. Zachęcamy do przeczytania wpisu.

Donice ogrodowe do dużego, średniego i małego ogrodu

W naszej ofercie znajdziesz klasyczne duże donice ogrodowe i wielkie donice (wielkogabarytowe). Te drugie sprawdzają się w przestrzeniach o znacznej powierzchni. Są wykorzystywane np. jako donice miejskie na placach, w parkach i przed masywnymi budynkami. Z kolei duże donice świetnie prezentują się nawet w średnich i małych ogródkach, zwłaszcza jeśli wybierzesz donice podłużne i wysokie, ale wąskie.

Weź pod uwagę także miejsce, w którym mają stanąć donice zewnętrzne. Jeżeli jest to miejsce stałej ekspozycji na słońce, zamów modele z systemem nawadniania. Postaw raczej na donice betonowe lub gliniane, żeby korzenie roślin nie ulegały przegrzaniu.

Gdzie stawiać donice ogrodowe?

Niektóre modele służą przede wszystkim jako donice na taras i odznaczają się wycięciem w podstawie, za pomocą którego nasadza się je na poręcz. Świetnie sprawdzą się także na ogrodzeniu zewnętrznym lub płotkach oddzielających strefy ogrodu.

Estetycznym rozwiązaniem jest ustawienie donic do ogrodu wzdłuż podjazdu lub chodnika. Powinny to być modele jednakowe i schludne, proste. Tu świetnie sprawdzają się donice betonowe oraz donice ze stali corten. Jeśli chcesz wyróżnić swój dom po zmroku, wybierz podświetlane donice LED.

Donice do ogrodu dobrane do stylu aranżacyjnego

Zaplanowałeś wykonanie lub rozbudowanie skalniaka? A może chcesz ozdobić ogródek od frontu domu? Donice ogrodowe warto dobierać do charakteru przestrzeni, w jakiej mają się znaleźć. Być może urządziłeś ogród w stylu japońskim, angielskim albo wiejskim? To zdeterminuje wybór kształtu i koloru. Modne donice asymetryczne nie będą dobrze wyglądały w ogródku rustykalnym, a donice ze stali corten w japońskim.

Pamiętaj też o warunkach zewnętrznych, w jakich będą musiały stać donice do ogrodu. Wcześniej wspomnieliśmy o nasłonecznieniu, jednak równie ważne są daszek (występuje czy nie?) oraz wiatr (jeśli donice ogrodowe mają stać w przeciągu, wybierz ciężkie i stabilne). W wąskich przestrzeniach stawiaj donice wysokie i podłużne. A jeśli chcesz modne donice podświetlane, koniecznie zaznacz przy składaniu zamówienia, że przewód elektryczny ma być dostosowany do warunków zewnętrznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.