Jak działa duża donica ogrodowa z systemem nawadniającym?
38.jpg

Długie przebywanie poza domem, częste wyjazdy i mieszkanie w pojedynkę to sytuacje, które nie sprzyjają hodowaniu roślin. Nie znaczy to jednak, że zapracowana osoba musi zrezygnować trzymania z kwiatów. Zamiast godzić się z brakiem roślinności w domu, wybierz duże donice z systemem nawadniania. W dzisiejszej publikacji wyjaśniliśmy, jak działają i gdzie można je ustawić.

Konstrukcja donicy z systemem nawadniania

Duże donice z systemem nawadniającym od zewnątrz nie różnią się od wariantów bez tego systemu. Dla przykładu w naszym sklepie możesz zamówić podłużną białą donicę LONGERINO 70 cm polskiej marki Monumo w obu wersjach. Patrząc na nie od boku, nie zorientujesz się, która jest która.

Różnicę stanowi budowa wewnętrzna. Donica z nawadnianiem ma dodatkowy pojemnik na dnie, w którym magazynowana jest woda. Nie martw się, roślina nie stoi w wodzie bez ustanku. Ze wspomnianego pojemnika do właściwej części dużej donicy prowadzą kanaliki wlewowe odpowiadające za transport wody. Dodatkowo między pojemnikami występuje warstwa separacyjna. Jej zadaniem jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody do rośliny. Tak oto donice z systemem nawadniania zapobiegają powstawaniu pleśni w ziemi i gniciu korzeni roślin.

Rozwiązanie do domu i na zewnątrz. Doniczki na balkon z systemem nawadniania

Mimo iż we wstępie zasugerowaliśmy, że doniczki z nawadnianiem to donice do domu, w rzeczywistości możesz je wykorzystać także na balkonie, tarasie czy w przydomowej oranżerii bądź ogrodzie. Ponieważ donice zewnętrzne mają stały dostęp do wody, zwłaszcza w okresie deszczowym, nie będziesz musiał wlewać jej do pojemnika sam. Sprawdź jedynie, czy wybrane przez Ciebie donice z nawadnianiem mają na spodzie otwór umożliwiający samoistne odprowadzanie nadmiaru wody.

Warto podkreślić, że donica z systemem nawadniającym może zapewnić roślinie nawet do 2 tygodni stałego, stopniowego nawadniania. Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż służbową lub na wakacje, ochroni Twoje ulubione rośliny przed wyschnięciem.

Donica z systemem nawadniania w ogrodzie a pory roku

Nie ma żadnych przeciwwskazań, by wybrana przez Ciebie doniczka z nawadnianiem znalazła się na stałe w ogrodzie. Duże donice ogrodowe dostępne w naszym sklepie to produkty wysokiej jakości. Są odporne na mróz, wilgoć i wodę, promieniowanie UV, a nawet drobne uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, obicia, upadki z nieznacznych wysokości). Jak wspomnieliśmy, nadają się jako donice do salonu, jednak ich pierwotne przeznaczenie to stanie w ogrodzie, stąd bardzo duża trwałość.

Uwaga: jeżeli interesują Cię podświetlane donice z systemem nawadniającym i planujesz postawić je na dworze, koniecznie wybierz modele ze wzmocnionym przewodem elektrycznym. Ozdobią Twój ogród podczas świąt Bożego Narodzenia, sylwestra, urodzin czy innej specjalnej okazji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.