Jak zabezpieczyć świecące donice ogrodowe LED?
54.jpg

Efektowne i modne donice ogrodowe to podświetlane donice LED. Przysługują się niezależnie od pory roku. Wiosną i latem umilą wieczory spędzane przed domem, a dodatkowo zapewnią delikatne oświetlenie. Jesienią będą strzałem w dziesiątkę podczas imprezy halloweenowej w ogrodzie. Zimą wprowadzą klimat świąteczny. Tylko jak zabezpieczyć donice ogrodowe LED przed wilgocią, deszczem czy śniegiem?

Donice ogrodowe LED a klasyczne donice podświetlane

Choć mogłoby się zdawać, że donice podświetlane LED stanowią jedną kategorię, w rzeczywistości te pojemniki na rośliny dzielą się z uwagi na odporność na warunki zewnętrzne na dwa rodzaje. Poniżej zaprezentowaliśmy cechy wspólne oraz rozłączne:

  • donice LED – cechy wspólne: są duże, odporne na wilgoć i wodę, śnieg i grad, nieznaczne uszkodzenia mechaniczne (np. obicia, zarysowania, upadki z niewielkich wysokości), promieniowanie UV. Mogą mieć podwójne dno, dzięki czemu ziemią wypełnia się tylko górną część. Ponadto niektóre donice świecące poza diodami w podstawowym kolorze oferują system LED RGB ze zmianą kolorów i różnymi trybami świecenia,
  • donice podświetlane – cechy rozłączne: elementem dzielącym donice LED jest kabel. O ile w domu czy firmie sprawdzi się cienki i elegancki, o tyle na zewnątrz musi być wzmocniony, czarny. Ten drugi przetrwa opady deszczu i śniegu, dlatego donice ogrodowe mogą stać przed domem cały rok.

Jak wybrać duże donice LED do ogrodu?

Warto zauważyć, że w naszym sklepie donice ogrodowe LED dostępne są w obu wersjach: wewnętrznej i zewnętrznej. To klient podczas składania zamówienia zaznacza, czy donice LED mają mieć przewód klasyczny, czy też wodo- i mrozoodporny. Doskonałe przykłady stanowią donice zewnętrzne w modelach Longerino, Lungo, Venus czy Eris.

jak zabezpieczyć donice ogrodowe led?

Zainspiruj się!

Z uwagi na stylistykę doskonałe donice do domu – np. donice do salonu – to: Triton, Asti, Volcano.

Wybierz następujące donice na taras, jeśli chcesz ozdobić taras, balkon bądź patio: Hebe, Neptun, Kalypso.

A może potrzebne Ci klasyczne donice ogrodowe LED? W takim razie weź pod uwagę: Saturn, Uran, Ovo.

Obejrzyj też nowoczesne donice LED RGB na święta i wyjątkowe okazje: Habana, Slim Line, Alma.

Jak ocieplić donice zimą?

Jeżeli chcesz ocieplić donice ogrodowe LED jesienią, zimą i wczesną wiosną z uwagi na ochronę znajdujących się w nich roślin, zadbaj o podłoże. Pod pojemnik podstaw materiał izolacyjny, np. styropian. Kiedy temperatura drastycznie spadnie i będzie grozić uszkodzeniu delikatnych korzeni roślin, donice do ogrodu obłóż także od strony ścian: styropianem, słomianą matą bądź włókniną.

Małą donicę ogrodową możesz włożyć w większą, wcześniej wykładając ją materiałem izolacyjnym. Inny sposób – korzystny tylko dla wybranych gatunków roślin – to okrycie włókniną słomianą matą części wystających ponad ziemię. Uwaga! Nie może być to nieprzepuszczająca powietrza folia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.