Jesienne kompozycje na taras
84.jpg

Jesień to okres kończący sezon dla wielu roślin. Zaczyna się wtedy proces wegetacji. Następuje przekwitanie, przez co nie wyglądają one tak zjawiskowo, jak w porze letniej. Nie oznacza to wcale, że nasz balkon, taras czy ogród mają stać się bezbarwne i nijakie. Miejsce przekwitłych kwiatów mogą zająć jesienne kompozycje. Głównymi przedstawicielami jesiennych kwiatów są wrzosy, chryzantemy, astry i rozchodniki.

Wrzosy

Ta roślina jest jedną z najpopularniejszych jesiennych propozycji. Jej cechą charakterystyczną jest duża różnorodność kolorystyczna. Występuje w wielu odmianach. Można spotkać naprawdę duże okazy, które będą stanowiły same w sobie dekoracje. Znajdziemy także dużo mniejsze wersje, które możemy połączyć z innymi gatunkami roślin. Te krzewy są tolerancyjne, więc możemy robić to bez obaw. Nie są wymagające, jeśli chodzi o pielęgnacje. Muszą mieć zapewnioną kwaśną i wilgotną glebę.

Chryzantemy

Inna nazwa tych kwiatów to złocienie. Rośliny te mają kwiaty w wielu odcieniach. Mogą mieć różny rozstaw kwiatów oraz wysokość. Ze względu na różnobarwność zdecydowanie ożywią nasz taras. Chryzantemy kuliste i drobnokwiatowe stanowią same w sobie okazałą dekorację. Mniejsze odmiany doniczkowe można dowolnie łączyć kolorami. Jednak nie tylko. Podobnie jak wrzosy można je łączyć także z innymi gatunkami roślin. Istnieje również możliwość uprawy odmiany rabatowej, którą przed zimą można umieścić w ogrodzie. Chryzantemy to kwiaty odporne na mróz i kiepskie warunki pogodowe. Potrzebują jedynie nasłonecznienia i wilgotnej gleby.

Dodaj swoim roślinom jeszcze więcej uroku. Skorzystaj z oferty na nowoczesne donice podświetlane i ciesz oko przepięknym widokiem każdego wieczoru.

Astry

Astry zwane są popularnie Marcinkami. Wyróżniamy astry krzaczaste, nowobelgijskie i nowoangielskie. Kwiaty te są niezwykle kolorowe i dekoracyjne. Trafiają się odmiany, które potrafią osiągnąć wysokość nawet do 1,5 m. Do dekoracji balkonowych warto wybierać takie odmiany jak "Judith". Ich mniejszy rozmiar pozwala na łatwiejsze skomponowanie przystrojenia. Kwiaty te kochają słońce oraz żyzną i wilgotną glebę.

Rozchodniki

Rozchodnik jest nad podziw okazałym kwiatem. Najczęściej kwitnie w kolorze różowym bądź białym. Jego piękne kwiaty utrzymują się do później jesień. Również jak pozostałe gatunki jesiennych kwiatów, nie jest on wymagający. Rośnie nawet w kiepskiej jakościowo glebie i nie potrzebuje częstego podlewania.

Pomysł na kompozycje

  1. Każda jesienna roślina będzie dobrze prezentowała się w ozdobnych donicach. Mogą być to donice stonowane i do nich dołączone kolorowe dodatki. Bardzo dobrze prezentują się szczególnie wrzosy i chryzantemy w nowoczesnych donicach, jakie znajdziesz w naszej ofercie. Rozchodniki i Astry możemy posadzić w skrzyniach z naturalnego drewna.
  2. Jesienne rośliny są niezwykle tolerancyjne na inne gatunki. Możemy je łączyć ze sobą bez obaw. Kompozycja wrzosów i astrów z pewnością będzie cieszyła nasze oko.
  3. Pamiętajmy o dodatkach takich jak pędy miechunki rozdętej, jabłkach, kolorowych kolb kukurydzy, czy orzechów. Jesienne kwiaty będą idealnie komponowały się także z kolorowymi dyniami.
  4. Ważnym elementem scenografii stanie się również dołączony lampion. Ciemnym wieczorem będzie on oświetlał nasze urokliwe kwiaty. Zamiast lampionu można wybrać także podświetlane donice, które dadzą przepiękną poświatę i podkreślą piękno roślin.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.