Ogród zamknięty w donicach - jakie rośliny sadzić na zewnątrz?
66.jpg

Nie każdy może sobie pozwolić na uprawianie warzywniaka w swoim ogrodzie, nie każdy również ma taką potrzebę, wielu z nas jednak uwielbia otaczać się roślinami. Ogród pełen kwiatów i traw ozdobnych posadzonych w donicach to piękny widok, który z pewnością zachwyci zarówno domowników, jak i gości. Każdego jednak roku w okresie wiosennym pojawia się pytanie: jakie rośliny powinny znaleźć się w donicach zdobiących nasze ogrody, tarasy i balkony? Spróbujemy rozwinąć dziś ten owiany nutą tajemnicy temat.

Rośliny sezonowe wsadzane w donice - jakie wybrać i czym się charakteryzują?

Największą zaletą roślin sezonowych jest ich szybki wzrost, piękne ulistnienie oraz długotrwałe i zniewalające w wielu przypadkach kwitnienie. W donicach można posadzić bardzo wiele odmian roślin ozdobnych, ich wybór uzależniony jest przede wszystkim od wielkości donicy oraz od sezonowości. Możesz bowiem wybrać rośliny:

• jednoroczne, np. surfinie, pelargonie, begonie, smagliczka, porcelanka, lobelie, heliotrop,

• wieloletnie, np. lawendy, wrzosy, wiciokrzewy, pnące powojniki, róże, dzwonki karpackie, goździki, rozchodnik okazały, bluszcz, milin amerykański.

Duże donice doskonale nadają się do sadzenia wielu gatunków traw, iglaków ozdobnych, krzewów liściastych oraz bylin, pnączy czy róż. Te mniejsze natomiast doskonale prezentować się będą, gdy zasadzimy w nich koleusy czy lantany.

Donice ogrodowe z roślinami jednorocznymi to doskonały sposób na ciągłe tworzenie nowych kompozycji

Rośliny jednoroczne, to chyba najpopularniejsza grupa uprawiana w ogrodach, na tarasach i balkonach. Na czym polega ich fenomen i czym się charakteryzują? Są to rośliny, które w ciągu jednego sezonu wegetacyjnego kiełkują z nasion, rozwijają się, kwitną i wydają nasiona. Warto w tym miejscu również wspomnieć o tym, że część z nich uprawia się z rozsady, a dopiero później wysadza na miejsce docelowe. Czym jest rozsada? Jest to nic innego jak wysiewanie nasion do donic i uprawa młodych siewek w odpowiednich dla danego gatunku, kontrolowanych warunkach, do momentu zasadzenia ich w prawidłowym miejscu.

Donice ogrodowe wraz ze znajdującymi się w nich roślinami mają ogromny wpływ na przytulność oraz atrakcyjność miejsca, w których się znajdują. Roślinne kompozycje nadają unikalnego wyglądu, działają kojąco a przy okazji mają niesamowite znaczenie jeśli weźmiemy pod uwagę jakość powietrza.

Donice do Twojego ogrodu - udekoruj przestrzeń i ciesz się nietypową aranżacją stworzoną dzięki własnej wyobraźni

Duże donice ogrodowe to doskonały sposób na zasadzenie wieloletnich roślin

Duże donice ogrodowe doskonale prezentować się będą z roślinami wieloletnimi, które wyglądają ciekawie zarówno w okresie kwitnienia, jak i po sezonie wegetacyjnym. Są takie gatunki, które dzięki ozdobnym liściom prezentują się okazale przez cały rok. Szczególnie polecane są rośliny zimozielone, u których przyrost liści odbywa się przez cały rok. Stare liście są zrzucane i stopniowo wymieniane, w ten sposób roślina przez cały rok jest zielona. Do roślin zimozielonych zaliczamy np. krzewy iglaste z wyjątkiem modrzewia, laurowiśnię, bukszpan, mahoń, trzmielinę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.