Ozdobne trawy na taras i balkon - oryginalny sposób na dekorację w donicach
64.jpg

Uwielbiasz rośliny posadzone w pięknych donicach, ale nie masz czasu, możliwości i ochoty otaczać się takimi, które wymagają nakładu czasu i pracy? Uwierz nam, że to nic straconego. Dlaczego? Coraz większe zainteresowanie bowiem budzą trawy ozdobne, które charakteryzują się minimalnymi wymaganiami co do otoczenia oraz brakiem dużych oczekiwań i wymagań pielęgnacyjnych.

Nowoczesne donice ozdobią Twój taras, gdy zasadzisz w nich trawy ozdobne

Trawy ozdobne to rośliny, które mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Negatywna ocena bierze się z uwagi na ich nadmierny i niekontrolowany rozrost. Skąd natomiast bierze się pozytywna opinia dotycząca tego rodzaju roślin? Gro z Was uwielbia ozdobne, nowoczesne donice, które oprócz praktycznej funkcji spełniają również rolę dekoracyjną. W połączeniu z wysokimi trawami ozdobnymi będą tworzyć piękną, naturalną osłonę od sąsiadów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby trawy wkomponować w już istniejącą aranżację. Są to bowiem na tyle wdzięczne rośliny, że bez większych trudności wybierzesz takie, które pasować będą do innych gatunków roślin ozdobnych, które już zdobią Twoje wnętrza. Niekwestionowaną zaletą omawianych traw jest to, że zdobią one taras i balkon również zimą. A to wszystko dzięki temu, że przyciąć ją należy dopiero wczesną wiosną.

Donice na taras i Twoja kompozycja traw ozdobnych

Ogromny wybór donic sprawia, że niezależnie od tego, w jakim stylu urządzony jest Twój taras lub balkon znajdziesz takie, które idealnie wkomponują się w wystrój. Jeszcze mniejszy problem będzie z dobraniem odpowiednich rodzajów traw ozdobnych. Ich ogromną zaletą oprócz niezbyt dużych wymagań, jest również to, że niezależnie od gatunku, będą doskonale komponować się zarówno z donicami, jak i z ogólnym designem elewacji Twojego domu oraz wystrojem ogrodu. Tworząc własną kompozycję ozdobnych traw, możesz zdecydować się zarówno na sadzenie ich pojedynczo, jak i połączyć je na przykład z kwitnącymi bylinami. Donice na taras z ozdobnymi gatunkami traw będą stanowiły nowoczesną dekorację, która nie umknie uwadze domowników, ani gości. Dzięki wysokości, jaką osiągają doskonale, sprawdzą się do stworzenia przytulnego azylu dla domowników. Z pewnością będzie to jedno z Twoich ulubionych miejsc, które pozwoli Ci się wyciszyć i naładować „akumulatory”.

Spraw, aby Twoje otoczenie pełne było kwitnących, kołyszących się na wietrze traw w ozdobnych donicach

Donice na tarasie - jakie gatunki traw wybrać?

W zależności od Twojej wizji umieszczenia traw ozdobnych na balkonie lub tarasie możesz wybrać odpowiedni dla siebie gatunek, zwracając uwagę między innymi na kolor, kwitnięcie lub jego brak oraz formy liści. My przypominamy, że do obsadzania donic zdecydowanie najlepszym wyborem będą te rodzaje, które są stosunkowo niskie. Zwłaszcza jeżeli taras lub balkon nie są zbyt duże. Możesz sobie natomiast pozwolić na wyższe trawy, kiedy powierzchnia tarasu jest znacznie większa. Dzięki temu nie będą one przytłaczać swoją obecnością.

Przykładowe trawy ozdobne, które mogą zdobić Twoje donice na tarasie

  • kostrzewa popielata,
  • miskant chiński w różnych odmianach,
  • rozplenica japońska,
  • trawa czerwona Red Baron,
  • trawa bambusowa w różnych kolorach,
  • trawa pampasowa.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.