Jaka doniczka do monstery będzie odpowiednia?
Jaka doniczka do monstery będzie odpowiednia?

Tę niesamowitą roślinę można spotkać w wielu domach i mieszkaniach, biurach, czy restauracjach, gdzie jej charakterystyczne dziurawe liście zwracają na siebie uwagę. Dobrze wpisuje się ona w niejedną aranżację wnętrz. Aby wydobyć i podkreślić jej piękno trzeba dobrać do niej odpowiednią doniczkę. Sprawdźcie z nami, jak zrobić to dobrze!

Spis treści:

  1. Monstera – jaka doniczka podkreśli je walory?
  2. Jaka doniczka do monstery zapewni jej właściwe warunki do rozwoju i wzrostu?
  3. Jaka donica do monstery będzie odpowiednia, by idealnie wpisywała się w aranżację wnętrza?

Monstera – jaka doniczka podkreśli jej walory?

Duże zielone liście z dziurami, które niekiedy przybierają ciekawe formy, sprawiły, że monstera cieszy się ogromną popularnością wśród roślin, które możemy hodować w domu. Jej naturalnym środowiskiem jest tropikalny las równikowy. Sprawia to, że możemy z łatwością stworzyć ciekawą aranżację, w której będzie królować monstera. Jaka doniczka podkreśli jej piękny wygląd? Doskonale komponuje się ona z doniczkami ceramicznymi, glinianymi, czy wiklinowymi. Jej mocny zielony kolor podkreślą także donice rattanowe oraz drewniane.

Jaka doniczka do monstery zapewni jej właściwe warunki do rozwoju i wzrostu?

Monstera, jak każda roślina bez względu na miejsce, w którym się znajduje, powinna mieć zapewniony odpowiedni dostęp do wody oraz światła słonecznego. Jaka doniczka do monstery sprawi, że będzie ona cieszyć oko przez długi czas? W pierwszej kolejności trzeba dopasować jej wielkość do rozmiaru, jaki osiągnęła roślina. Najlepiej, jeśli jest większa, dzięki czemu korzenie będą miały optymalną ilość miejsca, by swobodnie rosnąć. Doniczka ta musi posiadać również otwory, które pozwolą na odprowadzenie nadmiaru wody.

Jaka donica do monstery będzie odpowiednia, by idealnie wpisywała się w aranżację wnętrza?

Bez względu na to, czy monstera znajduje się w hotelowym holu, przestronnym salonie w domu na przedmieściach, czy zdobi niewielkie pomieszczenie w mieszkaniu w bloku, doniczka, w której się ona znajduje, musi być dopasowana do wystroju całego wnętrza. Jaka donica do monstery podkreśli charakter wybranego pomieszczenia? Podczas jej wyboru, musisz zwrócić uwagę na to, by była wykonana z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu będzie ona prezentowała się zawsze dobrze, nawet jeśli przez długi czas będzie wystawiona na działanie światła słonecznego, czy będzie miała kontakt z wodą. Design donicy dopasuj do stylu aranżacji wnętrz. Sprawi to, że każde pomieszczenie będzie ponadczasowe, spójne, a jednocześnie modne.

Chcesz podkreślić piękno Twojej monstery? Szukasz donicy, która zwróci na siebie uwagę? Zobacz bogatą ofertę, którą oferuje nasz sklep z donicami i znajdź wymarzony produkt!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.