Jakie rośliny nadają się do łazienki bez okna?
Jakie rośliny nadają się do łazienki bez okna?

Łazienki to jedne z tych domowych pomieszczeń, w których często nie znajdziemy żadnych roślin czy kwiatów – a to duży błąd! Istnieje wiele roślin, które tolerują ograniczony dostęp do światła! Dlatego dziś opowiemy o tym, jak wprowadzić nieco zieleni do tego sterylnego wnętrza łazienki – jakie rośliny do łazienki bez okna wybrać? Oto kilka cennych porad!

Spis treści:

  1. Rośliny do pomieszczenia bez okna – czy to ma sens?
  2. Rośliny zielone do łazienki
  3. Jak rozmieścić rośliny w łazience?

Rośliny do pomieszczenia bez okna – czy to ma sens?

Na początek obalimy pewien mit. To nie prawda, że każda roślina doniczkowa potrzebuje choćby minimalnego dostępu do promieniowania UV, aby mogła rosnąć. Istnieją rośliny doniczkowe, które poradzą sobie w łazience oraz jakimkolwiek innym pomieszczeniu bez okna. Istnieją również takie, które okresowo można przechowywać w łazience – na przemian z wystawianiem ich tam, gdzie będą miały dostęp do promieniowania słonecznego. Skoro mowa o warunkach – łazienka już z założenia powinna być pomieszczeniem dobrze wentylowanym. Jest to tym bardziej istotne, jeżeli chcemy zapewnić w niej komfortowe warunki dla wymienionych poniżej roślin.

Rośliny zielone do łazienki

Jaki kwiat do łazienki bez okna wybrać? Cóż – rośliny kwitnące raczej nie przyjmą się w pomieszczeniu odciętym od dostępu do światła. Dużo lepiej w łazience sprawdzą się rośliny zielone takie jak:

 

  • zamiokulkas,
  • aloes,
  • szczęśliwy bambus,
  • sanseweria,
  • bluszcz.

Jak rozmieścić rośliny w łazience?

Ok a jak rozmieścić wspomniane rośliny w łazience? Bluszcz, zamiokulkas i sanseweria to rośliny, które mogą na stałe zamieszkać w tym pomieszczeniu. Żadnej z nich nie powinno się jednak umieszczać w miejscach, w których będą bezpośrednio narażone na kontakt z gorącą parą wodną – czyli na przykład nie zaraz obok drzwi prysznica. Bluszcz jest rośliną pnącą, można więc ją rozciągnąć na przykład wzdłuż półek łazienkowych. Jeżeli mowa o szczęśliwym bambusie oraz aloesie to rośliny te należy co jakiś czas wystawić na działanie promieni słonecznych. Bambus preferuje średnie nasłonecznienie, a aloes dobrze co jakiś czas wystawić na pełne słońce. 

A jakie donice wybrać do roślin w łazience? Tak naprawdę w tej materii można puścić wodze fantazji, bo nasz sklep z donicami oferuje ich naprawdę szeroki wybór. Kieruj się więc własnymi preferencjami i tym, by wkomponować je w wystrój łazienki. W tym miejscu jedynie podpowiemy, że w łazience dobrze sprawdzą się również donice zewnętrzne – na przykład donice podświetlane, drewniane lub donice betonowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.