Jakie rośliny pasują do nowoczesnych wnętrz?
Jakie rośliny pasują do nowoczesnych wnętrz?

Jako miłośnicy roślin głęboko wierzymy, że doskonale wpasowują się one zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej aranżacji. Dziś skupimy się na drugiej z wymienionych. Jakie rośliny do nowoczesnych wnętrz sprawdzą się w słonecznym pomieszczeniu? Które gatunki roślin efektownie się prezentują w nowoczesnej łazience, a które warto umieścić w sypialni czy biurze? Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

  1. Rośliny do nowoczesnych przestrzeni
  2. Rośliny do nowoczesnej łazienki
  3. Rośliny do nowoczesnego salonu
  4. Rośliny do nowoczesnej sypialni

Rośliny do nowoczesnych przestrzeni

Czym kierować się przy wyborze roślin do nowoczesnych przestrzeni? Cóż w tej materii nie ma żadnej reguły – jeżeli zapewnimy roślinie odpowiednie warunki, to poradzi ona sobie niezależnie od stylu aranżacji wnętrza, w którym ją ustawimy. Dlatego w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na spełnienie preferencji dotyczących nasłonecznienia i nawadniania danej rośliny. Jeżeli mowa najpopularniejszych gatunkach roślin w ostatnim czasie. Jeżeli szukasz do nich doniczek, to sprawdź koniecznie nasz sklep z donicami. Znajdziesz w nim donice zarówno do dużych, jak i mniejszych roślin a nasi pracownicy chętnie podpowiedzą przy doborze odpowiedniego rozmiaru.

Rośliny do nowoczesnej łazienki

Choć do niedawna łazienkę powszechnie uznawano za pomieszczenie, w którym raczej nie rozstawia się roślin, to obecnie trend ten ulega zmianie. Dlatego nawet w nowych łazienkach bez okien, obecnie często rozmieszcza rośliny – ta najpopularniejsza to zamiokulkas. Zamiokulkas ma intensywnie zielony kolor i świetnie radzi sobie z brakiem nasłonecznienia. Mogą wprowadzić nieco dzikiego życia do sterylnej, pokrytej kaflami łazienki.

Rośliny do nowoczesnego salonu

Zastanów się nad tym, jak wkomponować roślinę w nowoczesną aranżację wnętrza. Dobrym pomysłem jest na przykład rozplecenie bluszczu po półkach na ścianie lub na ramie obrazu. Taki dziki akcent na pewno wyróżni pomieszczenie, a efekt ten możesz uwydatnić, na przykład umieszczając w salonie wysoką monsterę lub jukę.

Rośliny do nowoczesnej sypialni

W sypialni świetnie sprawdzą się rośliny natleniające i filtrujące powietrze. Jeżeli mowa o sypialniach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, to częstym elementem ich wystroju są sansewierie. Odznaczająca się pięknymi, szerokimi, podłużnymi liśćmi sansewieria jest często określana mianem rośliny dla zapominalskich ze względu na to, że może bardzo długo wytrzymać bez podlewania. Pamiętajmy jednak, że każda roślina jest istotą żywą, dlatego należy zapewnić jej optymalne warunki do rozwoju.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.