Jak udekorować biuro przy pomocy roślin?
Jak udekorować biuro przy pomocy roślin?

Bez wątpienia rośliny ożywiają każde pomieszczenie i sprawiają, że całość wygląda estetycznie oraz elegancko. Właśnie dlatego decydujemy się na ich zakup, a co za tym idzie - odpowiednią dekorację. Nie ma tutaj większych ograniczeń, choćby względem liczby sadzonek. Jednak warto wziąć pod uwagę aranżację przestrzeni w pożądany sposób. Same warunki biurowe mają więc niemałe znaczenie.

Spis treści:

  1. Zacznij od wyboru niewymagających roślin doniczkowych
  2. Bez dopasowanej donicy ani rusz
  3. Jeszcze tylko kwestia umiejscowienia

Zacznij od wyboru niewymagających roślin doniczkowych

Chodzi nam przede wszystkim o wytrzymałą roślinność. Niekiedy ciężko jest nam w natłoku obowiązków podlewać kwiaty, a co dopiero zajmować się nimi częściej niż jest to wymagane. Należy więc uwzględnić roślinki, które nie potrzebują naszej większej uwagi. Mamy na myśli okazy wytrzymujące bez podlewania przez dłuższy okres czasu, gdzie i tak jednym obowiązkiem ma być właśnie uzupełnianie wody. Niezniszczalne rośliny dla zapracowanych będą wprost idealne. Nie mogłoby więc zabraknąć aloesu, czyli trwałego sukulenta. Ponadto zamiokulkas, ten zniesie niemal wszystko - zmienne temperatury, brak dostępu do dużej ilości światła. Do tego juka, geranium, kaktus dracena czy sanseweria.

Bez dopasowanej donicy ani rusz

Skoro mamy już rośliny, to czas na donice. W zależności od rodzaju, powinniśmy pomyśleć nad dopasowaną doniczką bądź doniczkami, jeżeli musielibyśmy potem przesadzać konkretnego kwiatka. Jeśli masz pewność, że roślinka nie będzie osiągać dużych rozmiarów, wystarczą niewielkie doniczki - przykładowo z włókna szklanego. Szkło prezentuje się niezwykle elegancko i gustownie. Natomiast w przypadku większych okazów, polecamy smukłe, wysokie donice, również z włókna szklanego lub nowoczesnego polietylenu. Takie produkty to oczywiście podstawa, ale też jednoczesna forma dekoracji. Zatem pamiętaj, aby zamówić doniczki odpowiadające wystrojowi biura.

Jeżeli szukasz doniczki do biura, to mamy coś dla Ciebie!

Jeszcze tylko kwestia umiejscowienia

Wytrzymałe rośliny mają to do siebie, że zazwyczaj nie odznaczają ich większe wymagania. Jednak warto uwzględnić pewne drobne preferencje, o ile jest to możliwe. Do tego liczy się wspomniana już aranżacja, aby pomieszczenia wyglądały znakomicie. Wykorzystaj więc parapety, biurka, półki, ale też podłogi. Korytarz urozmaicony o roślinność już sam w sobie zachęca. Miej na uwadze także, by nie przesadzić, aby Twoi pracownicy nie czuli swego rodzaju przytłoczenia liczbą roślin. Działaj!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.