Sposoby na chłodne, wiosenne wieczory
Sposoby na chłodne, wiosenne wieczory

Długie, wiosenne dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Coraz chętniej spacerujemy i uprawiamy sport. Uwielbiamy też relaks na trasie lub balkonie. Nawet w bardzo ciepły, słoneczny dzień tuż po zachodzie słońca robi się dość zimno. Zastanawiasz się jak ogrzać taras, aby wypoczynek tam był również przyjemny po zmroku? Jest kilka rozwiązań, które uprzyjemnią chłodne, wiosenne wieczory.

Spis treści:

  1. Sposoby na ogrzanie tarasu
  2. Promienniki gazowe i elektryczne
  3. Promienniki naścienne, wiszące i stojące
  4. Biokominki na taras i balkon

Sposoby na ogrzanie tarasu

Ogrzanie balkonu lub tarasu nie jest łatwym zadaniem. Nie sprawdzi się tu większość sposobów stosowanych w zamkniętych pomieszczeniach. Grzejniki elektryczne mają zbyt małą moc, a ciepłe powietrze produkowane z dmuchaw szybko ulatuje. Potrzebne były inne, specyficzne rozwiązania. Dziś na rynku znajdziemy wiele sposobów na ogrzanie tarasu dostosowanych do potrzeb i budżetów każdego.

Promienniki gazowe i elektryczne

Promienniki gazowe znajdziemy najczęściej w postaci parasoli grzewczych, latarni czy lamp. Zasilane są one butlą gazową, która zamontowana jest w podstawie konstrukcji. Urządzenia mają możliwość regulacji temperatury. Promieniowanie rozchodzi się we wszystkich stronach od urządzania na odległość kilku metrów. Z łatwością osiągniemy temperaturę 18-20 stopni C. Zaletą tego rodzaju rozwiązania jest niski koszt eksploatacji.

Źródłem zasilania promienników może być również prąd. Ich zaletą jest szybkie nagrzewanie powietrza dookoła urządzenia. Często mają również dyskretne i kompaktowe rozmiary. Najbardziej popularne rozwiązania w tego typu urządzeniach to:

  • promienniki elektryczne halogenowe – cechuje ich duża moc, więc nadają się do ogrzania dużych przestrzeni
  • promienniki z włóknem węglowym – mają mniejszą moc, ale bardziej efektywnie ogrzewają ludzkie ciało i są trwalsze

Promienniki naścienne, wiszące i stojące

Najbardziej mobilnym rodzajem promiennika są promienniki stojące w formie masztu lub parasola. Możemy je zainstalować w dowolnym miejscu. Warunkiem jest tylko możliwość podłączenia do prądu. Ich wadą jest zajmowanie dodatkowej przestrzeni. Mogą być też niebezpieczne w kontekście dzieci przebywających w ich sąsiedztwie. W takim wypadku lepiej zdecydować się na alternatywę w postaci promienników wiszących lub przymocowanych do ściany. Promienniki wiszące przypominają swym kształtem żyrandol, więc mogą być dodatkową ozdobą tarasu.

Biokominki na taras i balkon

Najnowszym i coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są biokominki. To ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Dodatkowa biokominki mogą mieć różne formy i kształty, więc są dodatkową nowoczesną ozdobą. Mają jeszcze jedną zaletę. Nie wymagają podłączenia do źródła zasilania. W związku z tym można je ustawić w dowolnym miejscu.

Przedstawione przez nas sposoby to idealny sposób na ogrzanie tarasu wiosną. Przed wyborem urządzenia warto zastanowić nad naszymi oczekiwaniami i możliwościami i dopiero wybrać interesujący nas sposób. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.