Moda i ekologia, czyli zalety nowoczesnych zbiorników na wodę
Moda i ekologia, czyli zalety nowoczesnych zbiorników na wodę

Woda deszczowa to woda łatwo dostępna i bezpłatna. Warto ją zbierać i wykorzystać w dowolny możliwy sposób. Czy jest lepszy sposób na zebranie deszczówki niż zainstalowanie zbiornika na wodę deszczową?

Spis treści:

  1. Dlaczego warto zbierać deszczówkę?
  2. Zmniejszenie zużycia wód gruntowych
  3. Deszczówka to miękka woda
  4. Skuteczna ochrona przed powodzią

Dlaczego warto zbierać deszczówkę?

Zbieranie wody deszczowej to proces rozpoczynający w momencie rozpoczęcia opadów deszczu, a następnie przechowywanie jej i późniejsze wykorzystanie. Wodę z deszczu można wykorzystać na wiele sposobów. Po odpowiednim oczyszczeniu i przefiltrowaniu może służyć nawet jako woda pitna. Nieoczyszczona sprawdzi się jako tani sposób podlewania ogrodu. Najważniejsze jest zainstalowanie odpowiedniego zbiornika na deszczówkę. Zbiorniki występują w wielu kształtach i rozmiarach. Duży zbiornik może pomieścić nawet 50 tys. litrów wody. Są one dostępne w różnych kształtach. Mogą być również wykonane z różnych materiałów, ale najczęściej jest to stal lub polietylen. Takie zbiorniki to trwałe i solidne konstrukcje. Mogą spełniać swoją funkcję nawet przez kilkadziesiąt lat. Instalacja zbiornika na deszczówkę to szereg zalet dla użytkownika i dla środowiska.

Zmniejszenie zużycia wód gruntowych

Deszczówkę można wykorzystać do nawadniania, spłukiwania toalet, napełniania basenu, prania ubrań i wielu innych codziennych czynności. Jeśli do tego cel nie będą wykorzystywane wody gruntowe, to wówczas jej zasoby zostaną zachowane i posłużą przyszłym pokoleniom. Deszcz można zbierać i wykorzystywać bezpłatnie. Tak więc wykorzystanie go do wielu zadań sprawi, że nie będziesz musiał polegać na dostawcy usług w zakresie zaopatrzenia w wodę. Dzięki temu radykalnie zmniejszysz swoje rachunki za wodę.

Deszczówka to miękka woda

Twarda woda pozostawia paskudne osady na kranach i armaturze. Możesz ograniczyć ten proces, jeśli używasz wody deszczowej do większości czynności, w których woda jest niezbędna. Deszcz zawiera mniej minerałów, soli i zanieczyszczeń będących skutkiem działalności człowieka. Może nie jest całkowicie wolny od zanieczyszczeń, ale nadal jest mniej zanieczyszczony niż woda pochodząca z rzek czy strumieni.

Skuteczna ochrona przed powodzią

Kiedy deszcz jest gromadzony w zbiornikach magazynowych, to podczas dużych opadów gwałtowny spływ wody jest ograniczony, co zmniejsza erozję gleby i zanieczyszczenie wód powierzchniowych powodowane przez nawozy i pestycydy. Dzięki temu deszcz nie pada bezpośrednio na nisko położone obszary, co zmniejsza ryzyko powodzi. Większość zbiorników na deszczówkę działa w oparciu o prostą technologię, wymagającą niewielkiej lub żadnej konserwacji. Dzięki temu możesz zbierać i kontrolować dopływ wody w zależności od swoich potrzeb. Dzięki temu możesz lepiej wykorzystać każdą ilość wody.

 

Biorąc pod uwagę powyższe korzyści, powinieneś mieć zamontowany zbiornik na wodę deszczową w swoim domu. Dzięki temu zrobisz coś nie tylko dla siebie, ale również dla środowiska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.