Modne oświetlenie ogrodowe
Modne oświetlenie ogrodowe

Ogród stanowi bardzo ważną część przydomowej przestrzeni. Jest wizytówką oraz strefą relaksu, na której chętnie spędzamy czas, gdy tylko nadejdą ciepłe dni. Dlatego szczególnie należy zadbać o wystrój tego miejsca. Ważną rolę odgrywają nie tylko rośliny i meble, ale i oświetlenie, które pełni funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Jakie modne oświetlenie ogrodowe wybrać w tym sezonie? Podpowiadamy!

 

Spis treści:

  1. Jakie modne oświetlenie ogrodowe wybrać?
  2. Nowoczesne lampy do ogrodu
  3. Modne oświetlenie ogrodu – jak je zaplanować?

 

Jakie modne oświetlenie ogrodowe wybrać?

Lampy pozwalają na cieszenie się urokiem ogrodu również po zmroku i stanowią niezastąpioną dekorację, sprawiając, że ogród prezentuje się przytulnie i klimatycznie. Jakie zatem oświetlenie do przydomowej przestrzeni wybrać? Lampy ogrodowe charakteryzują się trwałością, odpornością na wilgoć lub zalanie wodą, dlatego nie musimy się martwić, w jakim miejscu je zamontować. Stanowią ozdobę ścieżki, elewacji, podkreślają piękno roślin, lub oświetlają strefę rekreacyjną. W zależności od typu aranżacji wykorzystuje się różnego rodzaju oświetlenie.

Nowoczesne lamy do ogrodu

Odpowiednio dobrane lamy mogą całkowicie odmienić oblicze ogrodu i podkreślić w nim to, co najładniejsze. Ogromną popularnością cieszą się lampy solarne, które stanowią bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Z reguły posiadają prostą bryłę, lub okrągły kształt, dzięki czemu idealnie wpasowują się w nowoczesny i minimalistyczny ogród. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, szytym na miarę modnego ogrodu, są doniczki LED, które w elegancki sposób podkreślą kwiaty, drzewa oraz krzewy, znajdujące się w donicach. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są lampy z czujnikiem ruchu. Montujemy je zazwyczaj tam, gdzie potrzebujemy mieć oświetloną przestrzeń w momencie poruszania się, czyli np. przy wejściu do domu. Lampy, w zależności od modelu mają czujnik wykrywania ruchu od 5 do 20 metrów.

Modne oświetlenie ogrodu – jak je zaplanować?

Zanim dokonasz zakupu lamp ogrodowych, dokładnie zaplanuj ich rozmieszczenie. Ogród podziel na konkretne strefy, które zamierzasz podświetlić. Aleje ogrodowe mogą oświetlać lampy z czujnikiem ruchu, rośliny doniczki LED, duże drzewa można oświetlić kurtyną świetlną. Wybierając rodzaj lamp, pamiętaj, że choć oświetlenie solarne jest bardziej ekonomiczne, może odmówić posłuszeństwa w pochmurne dni, dlatego szczególnie należy zastanowić się nad ich wyborem. Na szczęście rynek oferuje wiele ciekawych i modnych rozwiązań!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.