Jakie rośliny dobrze wyglądają w wysokich donicach?
Jakie rośliny dobrze wyglądają w wysokich donicach?

Wysokie donice to modny gadżet, który ozdobi zarówno wnętrze domu, jak i balkon, ogród czy taras. Pasują do wielu rodzajów kwiatów, drzewek i krzewów. Jakie rośliny wybrać do pojemników w rozmiarze XXL? O naszych propozycjach przeczytacie w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:

  1. Jakie kwiaty posadzić w wysokiej donicy?
  2. Jakie trawy do wysokich donic?
  3. Palmy i kwiaty ozdobne do wysokich donic

 

 

Jakie kwiaty posadzić w wysokiej donicy?

Wysokie donice to ‘must have’ tego sezonu. Prezentują się w nich pięknie zarówno trawy ozdobne (kostrzewa, turzyca), jaki i kwiaty o długich łodygach. To idealny rodzaj pojemnika dla roślin zimozielonych i iglastych, które stanowią propozycję dla tych, którzy chcą cieszyć się bujną roślinnością przez cały rok. Będą świetnie prezentowały się na naszym tarasie czy balkonie, nawet podczas zimy. Duże, wysokie donice to niezbędnik, jeżeli chcemy hodować krzewy oraz drzewka, bez względu na to, czy mają stanowić ozdobę zewnętrzną, czy wewnętrzną. Czasami jedna bujna i okazała roślina prezentuje się lepiej niż kilka mniejszych i bardziej niepozornych. Jeżeli mamy odpowiednią ilość przestrzeni, możemy skusić się na całkiem spore drzewko.

 

Jakie trawy do wysokich donic?

Trawy to idealna propozycja do wysokich donic. Są odporne na susze i szybko rosną, ale posadzone w pojemnikach, potrzebują zdecydowanie więcej wody niż te, które rosną w gruncie. Donica powinna być wystarczająco duża i głęboka, by system korzeniowy mógł swobodnie się rozrastać. Niektóre egzotyczne gatunki tj. miskanty, trawa pampasowa czy mozga trzcinowata, mogą osiągać nawet 3 metry wzrostu, dlatego najlepiej prezentują się w dużych, pojedynczych donicach. Wiele traw jest zimozielonych, więc jeśli nie podetniemy łodyg, przykryte śniegiem, będą wyglądały naprawdę magicznie.

 

Palmy i kwiaty ozdobne do wysokich donicach

Palma to idealna roślina do wysokiej donicy, dzięki takiemu połączeniu, w domowej przestrzeni możesz stworzyć dżunglę. Do najpopularniejszych należy odporna na mrozy jukka włóknista, palma królewska, która charakteryzuje się szerokimi liści, a także kordylina australijska. Najlepszy rodzaj donic dla tych gatunków to te, które są wąskie u dołu i szerokie u góry. Muszą być dobrze zaopatrzone w system odprowadzania wody outdoor. Do wysokich pojemników nadają się również kwiaty ozdobne, które nie wymagają głębokiego ukorzenienia. Kolorowe bratki, petunie i begonie to kompozycja, która w wysokich donicach cieszy oko.  

Wysokie donice to propozycja dla tych, którzy chcą wyeksponować swoje rośliny, zarówno w przestrzeni domowej, jak i na zewnątrz. Dzięki nim możesz stworzyć naturalny parawan, czy zieloną ścianę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.