Jak bezpiecznie używać paleniska domowego?
Jak bezpiecznie używać paleniska domowego?

Jesienne oraz zimowe wieczory mogą przyprawić nas o tradycyjną, coroczną chandrę. Są różne sposoby na walczenie z nimi we własnym domu. Jednym z nich jest instalacja paleniska domowego w salonie lub w innym miejscu, w którym domownicy regularnie spędzają czas. Aby móc cieszyć się wyjątkową atmosferą powstałą dzięki tańczącym płomieniom, musimy pamiętać o bezpieczeństwie.

 

Spis treści:

  1. Dlaczego warto?
  2. Na wiele lat
  3. Bardzo wysoka temperatura

 

Dlaczego warto?

Przede wszystkim palenisko domowe daje poczucie ciepła i spokoju w domu. Nie tylko można to zauważyć na termometrach, ale również w codziennym funkcjonowaniu. Bardzo często najchłodniejsze miesiące kojarzą się z niepokojem i zmęczeniem. Dzięki ciepłym płomieniom i trzaskającym iskrom możemy cieszyć się pełnią szczęścia wtedy, gdy pogoda na zewnątrz nie zachęca do dłuższych spacerów lub spędzania czasu poza domem. Nie można także zapominać o wystroju - palenisko fantastycznie sprawdzi się jako dekoracja w naszych czterech ścianach nawet wtedy, kiedy nie korzystamy z niego.

Na wiele lat

Wiele rzeczy wykorzystywanych na co dzień - lub przynajmniej przez jeden sezon - musimy wymienić po jakimś czasie. Dotyczy to zarówno sprzętów elektronicznych, jak również dekoracji do naszego domu. Powody są różne, ale przede wszystkim możemy wyróżnić zmianę preferencji wystroju oraz zwyczajne zużycie materiałów. Paleniska domowe mają to do siebie, że są ponadczasowe pod każdym kątem. Przy okazji projektowania przestrzeni za pierwszym razem stanowią one integralną część wnętrza, dzięki czemu zwyczajnie nie ma możliwości "wyjścia z mody". Przede wszystkim jednak mogą one nam posłużyć przez grubo ponad dwadzieścia lat, a przy odpowiedniej konserwacji nawet dłużej!

Bardzo wysoka temperatura

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, jakie temperatury generuje takie palenisko. Mogą one skutkować bardzo poważnymi poparzeniami w momencie, kiedy nie podejdziemy do niego z odpowiednim szacunkiem oraz rozwagą. Wbrew pozorom jego obsługa nie należy do najtrudniejszych wyzwań, jednak trzeba być przy nich bardzo skupionym. Na pierwszym miejscu warto zauważyć, że potrzeba odpowiednich materiałów. Wszelkiego rodzaju pogrzebacze do przemieszczania i rozgarniania drewna muszą być wykonane z połączenia metalu odpornego na działanie temperatury oraz drewna, które nie przewodzi ciepła. Nie można także zapomnieć o konserwacji. Takie czynności jak czyszczenie szyby z sadzy oraz sprzątanie popiołu możemy wykonać przynajmniej kilka godzin po spaleniu się drewna w całości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.