Jak zagrodzić ogródek przed psem?
Jak zagrodzić ogródek przed psem?

Psy uwielbiają bawić się w ogrodzie i choć na pewno kochasz swojego pupila, nie chcesz, by ten zniszczył Twoje ulubione rośliny. Połamane drzewka, krzewy, wyrwane byliny rosnące czy podeptany warzywniak to znane Ci sytuacje? Dlatego miejsca, w których posadziłeś ulubione rośliny, warto zabezpieczyć i ochronić. W poniższym artykule podpowiadamy, jak mieć piękne rośliny, a także szczęśliwego psa!

 

Spis treści:

  1. Jak zabezpieczyć ogród przed psem?
  2. Zabezpieczenie architektury ogrodowej i dekoracji przed psem
  3. Piaskownica dla psa i miejsce wypoczynku

 

Jak zabezpieczyć ogród przed psem?

Większość psów dużo czasu spędza w ogrodzie, obserwując okolicę i pilnując domu, a więc jego obecność w tym miejscu jest nieunikniona. Pies powinien mieć wyznaczoną ścieżkę, którą może się swobodnie przemieszczać. Trasa, którą może przemierzać pies, powinna być utwardzona oraz odgrodzona od części ozdobnej, np. solidnymi barierkami, których nie wywróci, ani nie przeskoczy. Inną opcją jest zasadzenie żywopłotu lub drzewek. Pamiętajmy, że rośliny nie mogą być szkodliwe dla zwierząt. W dużych ogrodach możemy zbudować kojec dla psa z wybiegiem, który otoczy wysoka siatka, umocniona na podmurówce.

Zabezpieczenie architektury ogrodowej i dekoracji przed psem

Każdy, kto posiada psa, wie jak te zwierzęta lubią znaczyć teren, oddając mocz na meble ogrodowe, lampki solarne, ścianki altanek, czy fasadę domu. Psi mocz niekorzystnie wpływa na architekturę ogrodową oraz dekoracje, a także charakteryzuje się nieprzyjemnym i intensywnym zapachem. Jeżeli niemożliwe jest wyznaczenie dla psa wybiegu, najlepszym rozwiązaniem jest jego kastracja. W ten sposób zmniejszy się jego potrzeba oddawania moczu, w celu znaczenia terenu.

Piaskownica dla psa i miejsce wypoczynku

Kolejnym ze sposobów na zabezpieczenie ogrodu przed psem jest stworzenie mu miejsca, gdzie będzie mógł się bawić i wypoczywać. Jeżeli Twój pupil kocha zabawę w piasku, zrób mu piaskownicę, gdzie będzie mógł kopać do woli. By zachęcić go do zabawy, możesz w tym miejscu chować mu gryzaka lub ulubioną zabawkę. Pies powinien również mieć wydzielone miejsce do wypoczynku. Posłanie dla psa możemy położyć w dowolnym miejscu, najlepiej by było zacienione. Legowisko sprawi, że pies będzie mógł spędzać więcej czasu na zewnątrz, zdrzemnąć się w ciągu dnia, lub zostać na zewnątrz na noc, gdy w domu będą panowały zbyt wysokie temperatury. Jeżeli chcemy, by nasz pies mógł przebywać w ogrodzie również zimą, warto pomyśleć o ocieplanej budzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.