Jak dobrać kolor donicy do wnętrza?
Jak dobrać kolor donicy do wnętrza?

Dekoracje nadają każdemu pomieszczeniu unikalności oraz pewnego stylu. Jaki on będzie - zależy tylko od nas. Możemy postawić zarówno na stworzenie klasycznej przestrzeni, jak również dać się ponieść fantazji i pójść w stronę ekstrawagancji. Jeżeli chcemy do tego wykorzystać kwiaty lub inne rośliny, musimy pamiętać o odpowiednim doborze kolorystyki donic.

 

Spis treści:

  1. Kiedy dobieramy dekoracje?
  2. Dodatek czy ważny element pomieszczenia?
  3. Nie tylko kolorystyka

 

Kiedy dobieramy dekoracje?

Warto na początek ustalić kolejność, w jakiej urządzamy swoje własne cztery ściany. Najpierw robimy miejsce na najważniejsze meble, takie jak kanapa w salonie czy też łóżko i komoda na ubrania w sypialni. Dopiero na samym końcu, po umieszczeniu wszystkich niezbędnych utensyliów możemy dodawać dekoracje, takie jak doniczki. Muszą one we właściwy sposób komponować się z całą koncepcją pomieszczenia. W zdecydowanej większości przypadków szukamy dla nich miejsca, w którym nie będą przeszkadzać na co dzień, a jednocześnie dodadzą nieco kolorytu.

Dodatek czy ważny element pomieszczenia?

W dużej mierze to właśnie od tego zależy przede wszystkim kolorystyka naszych doniczek. Jednym z najbardziej popularnych stylów obecnie opiera się w dużej mierze na minimalizmie. Mamy dwie najczęściej spotykane możliwości doboru dekoracji. Jedną z nich jest postawienie na dopasowanie do otoczenia. W przypadku stonowanych kolorów nasza donica także będzie utrzymana w szarych lub brudnobiałych barwach. Z drugiej strony możemy wprowadzić zdecydowanie więcej energii poprzez zastosowanie kontrastów. Tutaj jednak musimy zdawać sobie sprawę, że w tym wypadku donica stanie się jednym z ważniejszych elementów całego pokoju. Z tego powodu takie rozwiązanie jak jaskrawy dodatek do salonu czy sypialni powinniśmy dobrze rozważyć przed zakupem. Zdecydowanie bezpieczniejsza jest z pewnością pierwsza opcja - postawienie na dopasowanie do barw pomieszczenia.

Nie tylko kolorystyka

Musimy zdawać sobie jednak sprawę, że odcienie donicy to nie jedyna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę. Warto dobrać ich kształt pod konkretną roślinę. Niektóre trawy, bardzo często umieszczane w większych pokojach czy ogrodach zimowych potrzebują bardzo wysokich, ale wąskich donic. Z drugiej strony inne kształty mogą nie pasować pod kątem wizualnym do naszego pomieszczenia, niezależnie od kolorystyki. Dlatego właśnie warto podchodzić do zakupu donic kompleksowo - zarówno zwrócić uwagę na kolorystykę, jak i kształt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.