Zimowanie traw ozdobnych w donicach — jak się przygotować?
Zimowanie traw ozdobnych w donicach — jak się przygotować?

Trawy to popularne rośliny, które są elementem prawie każdego rodzaju krajobrazu. Dobrze prezentują się, rosnąc swobodnie na rabatach, ale też w donicach w ogrodzie lub na tarasach, lub balkonach. Niektóre są wiecznie zielone i zachowują kolor, nawet gdy już opadną liście z drzew i krzewów. Większość traw wieloletnich przetrwa zimę, jeśli odpowiednio je przygotujesz. Sprawdź, co musisz zrobić!

 

Spis treści:

  1. Zimowa pielęgnacja traw ozdobnych w doniczkach
  2. Podlewanie trawy ozdobnej zimą
  3. Trawa ozdobna w pomieszczeniu
  4. Porady dotyczące zimowej pielęgnacji traw ozdobnych

 

Zimowa pielęgnacja traw ozdobnych w doniczkach

Trawy dodają uroku i wprowadzają różnorodność w aranżacjach doniczek i pojemników. Nawet małe, jednoroczne trawy ozdobne mogą ładnie rosnąć jako tło i uzupełnienie kwiatów i roślin w doniczkach. Opieka nad wariantami ozdobnymi rosnącymi w doniczkach jest podobna do pielęgnacji innych roślin, jednak też nieco się różni. Po pierwsze, jeśli kupisz wieloletnią trawę, pamiętaj, że doniczka jest znacznie zimniejsza niż ziemia. Wybierz takie, które są odporne na niskie temperatury, albo przenieś pojemnik do garażu lub innego osłoniętego miejsca zimą.

Podlewanie trawy ozdobnej zimą

Większość traw ozdobnych wymaga niewielkiego dodatkowego podlewania, z wyjątkiem okresów suszy. Prawie wszystkie zimą są uśpione. Te zasadzone w ziemi przetrwają śnieg lub deszcz. Trawę w pojemnikach można podlewać tylko okazjonalnie, ponieważ pojemniki dużo szybciej wysychają niż ziemia. Zimą trawy prawdopodobnie nie będą potrzebowały podlewania częstszego niż raz na miesiąc. Intensywniejsze podlewania mogłoby zaburzyć ich wegetacje.

Trawa ozdobna w pomieszczeniu

Jeśli chcesz zimować trawę ozdobną w pomieszczeniu, to pamiętaj, aby dopasować poziom światła do roślin na zewnątrz. Te, które najlepiej rosną w cieniu lub półcieniu, lepiej sprawdzą się na aranżacje w doniczkach. Trawy należą do najłatwiejszych roślin ozdobnych, jakie możesz mieć w swoim ogrodzie. Są w większości odporne na szkodniki i choroby. W trakcie sezonu pamiętaj o przycinaniu traw. Poprawi to ich kondycje i zagęści. Trawy ozdobne szybko się rozrastają. Twoja doniczka w pewnym momencie może być za mała dlatego warto rośliny rozsadzać. Możesz też od razu wybrać odpowiednie donice wielkogabarytowe i oszczędzić sobie dodatkowej pracy.

Porady dotyczące zimowej pielęgnacji traw ozdobnych

  • Trawy ozdobne mogą dodać uroku Twojemu zimowemu ogrodowi, niezależnie od tego, czy są wiecznie zielone, czy uśpione. Trawy wymagają niewielkiej pielęgnacji.
  • W większości przypadków nie zawracaj sobie głowy przycinaniem trawy ozdobnej jesienią, możesz pozostawić wysuszone źdźbła do późnej zimy lub wczesnej wiosny.
  • Wiele traw ozdobnych przechodzi zimą w stan uśpienia
  • Przenieś delikatne trawy w doniczkach do pomieszczeń
  • Nie podlewaj często traw w pomieszczeniach zimą. Muszą odpocząć i przygotować się na nowy sezon.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.